Kazališni studio u našoj školi

Kazališni studio u našoj školi

U ponedjeljak, 25.studenog 2013 god. u našoj smo školi po četvrti put ugostili „Kazališni studio.“Dvoje akademskih glumaca, supružnici Nerma i Darko Kavain,pružili su nam dva sata dobre zabave,predstavljajući nam jednog od najboljih dramskih pisaca hrvatske renesanse, Marina Držića.Predstava je bila kombinacija „klasične“predstave (originalni igrani prizori iz drama), predavanja (prozni dijelovi koji se tiču života,političkih, društvenih,kazališnih idr. prilika u kojima je autor djelovao), te radionice (izabrani prizori u kojima sudjeluju sami učenici-gledatelji). Briljantna interpretacija  škrtog Skupa i njegove sluškinje Varive, popraćena je uz smijeh naših osmaša i sedmaša gromoglasnim pljeskom. Dvorana je na trenutak postala kazališna pozornica,a kad su se naši učenici Borna i Sara pridružili glumcima i sami okušali u glumačkoj ulozi,oduševljenju nije bilo kraja. Ovo je bio odličan uvod u Držića, a ujedno dobra pomoć nastavnicima u obradi djela našeg najvećeg dramatičara.

Vaša knjižničarka
Rajna Jukić