Predstava – VODA JE ŽIVOT

Predstava – VODA JE ŽIVOT

Lijepo je kad se u jednom danu svi učenici naše škole nađu zajedno. Jučer, 30. listopada u našoj školi je održana predstave „ Voda je život“  koju su našoj školi poklonile Hrvatske vode, kao dodatno priznanje za rad na temu vode. Učenici i učitelji sa velikim su zanimanjem pratili predstavu u  izvedbi Kazališta „Daska“ iz Siska. Multimedijalnom izvedbom uz značajnu integraciju publike glumac Nebojša Borojević zaslužio je veliki pljesak na kraju sve tri predstave koje su odgledali svi učenici razredne nastave. Kako bi duže zadržali i lakše primjenjivali stečeno znanje i spoznaje o čuvanje vode, učenici su i sami sudjelovali u rješavanju slučaja / spašavanju Planeta Zemlje kroz odgovore na pitanja o vodi i okolišu i tako su direktno utjecali na ishod predstave.

 

Kratki sadržaj:

Oskar Znanjić je nagrađivani znanstvenik, spasitelj čovječanstva i specijalist za vodu koji živi i djeluje u 2114. godini, kada je voda potpuno zagađena, a ravnoteža poremećena, nestale su mnoge biljne i životinjske vrste, a što god je moguće nalazi se samo u dehidriranom stanju. Oskarov zločesti brat Otto Neznanjić prevarom ga vraća sto godina unazad, u 2014.g. i u budućnosti iskorištava zatečeno katastrofalno stanje vode, ograničava pristup rijetkim preostalim izvorima pitke vode, prodaje UMJETNU VODU i vodi svijet u propast. Hoće li se Oskar uz pomoć svojih suradnika snaći u 2014. i ovdje pronaći rješenja za katastrofične probleme u budućnosti Zemlje?