Bili smo na izletu

Dana 25. svibnja  2017. g. učenici nižih razreda naše škole bili su na izletu. Krenuli smo oko osam sati autobusima ispred naše škole. Prvo smo posjetili grad Šibenik. Tamo smo vidjeli kip Petra Krešimira i katedralu svetog Jakova. U njoj smo vijeli krstionicu i još mnoge znamenitosti. Zatim smo otišli u Sokolarski centar gdje nam je Emilijo pričao o sovama i sokolovima, čime i kako se hrane.Vidjeli smo sovu ušaru i sivog sokola, a neki od nas su držali sokola u ruci. Odatle smo autobusom došli do maloga i slikovitog mjesta Skradina, odakle smo se brodom vozili do Skradinskog buka. Na slapovima Krke bilo je predivno. Vidjeli smo drugu najstariju hidroelektranu na svijetu, koja je bila bolja od one prve, američke. Posjetili smo kovačnicu, mlin i tkaonicu. Poslije smo drvenom stazicom prošli ispod slapova. Na ovome izletu naučili smo puno toga. Putem smo pjevali sve do povratka kući.

Učenice 3.r.; Paula Žanko, Lana Tomašević, Iva Poljak i Ena Jelović