Sudjelovanje na natječaju „Poj riči materinske“

Osnovna škola Primošten organizator je 12. literarno-likovnog natječaja Poj riči materinske“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Šibensko-kninske županije i Matice hrvatske. Na natječaj je pristiglo više od 400 literarnih i likovnih radova učenika iz osnovnih škola Republike Hrvatske, Vojvodine i Bosne i Hercegovine. Cilj natječaja je njegovanje hrvatskog jezika i lokalnog izričaja te njegovanje  umjetničkog doživljaja i kreativno izražavanje djece. Po prvi put na natječaju sudjeluju  učenici drugog i četvrtog razreda naše škole.

Učenici drugog razreda: Josip P., Antonia P., Emma P., Jelena P., Tomislav P., Zdravko V., Tino P.;

i učenici četvrtog razreda: Marko J., Natali J., Anđela V., Petar J., Marina V., različitim su likovnim tehnikama izrađivali  radove na temu „Svjetlost“. Prijavljeni radovi učenika objavljeni su u Zborniku radova (dostupan u školskoj knjižnici) koji je registriran u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu pod brojem ISSN 1846-4289. Svim učenicima dodijeljena je zahvalnica za sudjelovanje na 12. natječaju a Zbornik radova  i zahvalnicu dobila je naša škola te mentori učiteljica Grozdana Filipović-Grčić i učitelj Đorđe Šego.

Čestitamo i radujemo se sljedećem natječaju!