Obilježen Svjetski dan voda

Svjetski dan vode obilježava se svake godine 22. ožujka kako bi se potaklo stanovnike naše planete Zemlje na važnost očuvanja vode za piće. Ovogodišnja tema Svjetskog dana voda  je „VODA ZA SVE“ tko god da ste, gdje god da ste, voda je vaše ljudsko pravo. Stoga se svake godine i u našoj školi sredinom ožujka provode razne aktivnosti  kojima se želi obilježiti ovaj važan Dan voda. Učenici 2. i 3. razreda sa svojim učiteljicama Milenom Pivac i Grozdanom Filipović-Grčić  provodili su aktivnosti na satu:

  • Hrvatski jezika –  čitali pjesme i priče o vodi Voda u čaši Zvonimira Baloga, pisali sastavke
  • Priroda i društvo – govorili o Značaju vode za život ljudi
  • Matematika – rješavali zadatke riječima i igrali se didaktičkom kockom s karticama obrađenih ključnih pojmova o vodi koje učenici obrazlažu. Nakon velikog odmora prošetali smo do izvora Kosinca koji se nalazi u blizini naše škole. Izvor je jako važan za cijeli naš Cetinski kraj jer nas opskrbljuje pitkom vodom. Obišli smo ga, uživali u krajoliku, napili se bistre vode sa izvora, zapjevali. Na povratku smo sakupili smeće koje smo po dolasku u školsko dvorište razvrstali i odložili u predviđene spremnike. Na ovaj smo način zajedno započeli naše desetljeće (2018. – 2028.) očuvanja i zaštite voda te ćemo se svakodnevno osobnim primjerom prema okolišu a posebno prema vodama ponašati razumno i brižno.

„Voda je pokretač prirode.” ~ Leonardo da Vinci