„Klokan“ u našoj školi

„Klokan“ u našoj školi

Hrvatsko matematičko društvo već godinama za naše osnovnoškolce i srednjoškolce organizira natjecanje “Matematički klokan” koje mnogi znaju pod nazivom “Klokan bez granica”. Radi se o međunarodnom natjecanju koje se isti dan u isto vrijeme održava u mnogim državama diljem svijeta, a čiji je cilj popularizacija matematike i širenje osnovne matematičke kulture.

U našoj školi jučer, 17. rujna, održano je matematičko natjecanje međunarodnoga karaktera. Natjecanju su pristupili učenici od 2. do 8. razreda centralne i područnih škola, ukupno 35 učenika koji su se natjecali u svim kategorijama. Učenici su bili podijeljeni u grupe prema svome uzrastu, a rješavali su problemske zadatke koji su od njih tražili primjenu logičkog razmišljanja. Natjecanje je uspješno provedeno uz poštivanje svi propisanih epidemioloških mjera i preporuka, te se ovim putem zahvaljujemo svim učiteljima koji su omogućili održavanje natjecanja. Rezultate očekujemo sredinom mjeseca listopada.

Povjerenstvo