Međunarodni dan tolerancije

Odlukom UN-a 26. studenog 1996. proglašen je Međunarodni dan snošljivosti tj. tolerancije. Ove godine taj dan je obilježen je i u našoj školi. U obilježavanju su sudjelovali učenici 7.a, 7.b, 8.a i 8.b. Na satu Hrvatskog jezika učenici 7.a i 7.b upoznali su se s pojmovima: tolerancija, predrasuda i rasizam. Nakon što su učenici upoznati s ovom temom uz vodstvo svojih razrednika (Mirela P. i Dino. F.) učenici sedmih razreda pripremili su pitanja pomoću kojih su oblikovali kratku anketu. Anketa je provedena online i u njoj su sudjelovali učenici sedmih i osmih razreda. Pitanja postavljena u anketi učenici 7.b razreda predstavili su pomoću PowerPoint prezentacije, a učenici 7.a svojom prezentacijom prikazali su rezultate ankete koju su popunili učenici naše škole. Kako je izgledala ta anketa i kakvi su rezultati ankete možete pogledati u priloženim prezentacijama.