HIPPO NATJECANJE U NAŠOJ ŠKOLI

HIPPO NATJECANJE U NAŠOJ ŠKOLI

Dana 28.5. s početkom u 11:30h u prostorijama naše škole je održan drugi (polufinalni) krug Hippo natjecanja iz engleskog jezika, koji je ujedno i državna razina natjecanja. Naime, 5 učenika naše škole se plasiralo u drugi (polufinalni) krug Hippo natjecanja. Natjecanje je podijeljeno u 4 kategorije za učenike osnovnih škola: LITTLE HIPPO (3. razred), HIPPO 1 (4.i 5. razredi), HIPPO 2 (6. razred) i HIPPO 3 (7. i 8. razredi).

Prvi krug (preliminary round) u kojem se natjecalo 111 škola u Hrvatskoj održan je u matičnoj školi 23. travnja 2021. godine.

Nakon prvog kruga natjecanja biralo se 10% najboljih učenika unutar svake kategorije za sudjelovanje u drugom, polufinalnom krugu (semifinal round).

Ukoliko naši učenici prođu ovu razinu natjecanja, sljedeća razina natjecanja održava se u Italiji, i to je ujedno međunarodna razina.