Zelena čistka 2021.

Zelena čistka naziv je akcije čišćenja divljih odlagališta otpada koja se na razini Lijepe naše održava već devetu godinu zaredom. Ove godine ovoj ekološkoj akciji priključio se i Grad Sinj sa svojim komunalnim poduzećima i djelatnicima, ali i volonterima i članovima brojnih udruga. Želju za sudjelovanjem i dobru volju iskazali su i učenici naše škole i tako doprinijeli čišćenju svojega zavičaja.                                                                              Učenici viših razreda centralne škole proveli su subotnje jutro na Sinjskom aerodromu – Piketu na kojem su uživali u lijepom vremenu, dobrom društvu i edukativnoj šetnji. Uz dobru volju i rukavice na vrijednim ručicama naši učenici brzo su napunili desetak vrećica  plastičnog otpada. Nakon obavljenog zadatka učenici su uz stručno vodstvo razgledati hangar Aerokluba-Sinj. Kroz stručno predavanje saznali su nešto o povijesti sinjskog aerodroma, sadržajima koji se nude te su razgledali dostupne letjelice: avione, helikopter i jedrilice. Druženje na Piketu završili su ručkom koji je osigurao Grad Sinj. Detalje atmosfere možete pogledati u fotogalerije. Učenici su bili u pratnji učiteljice M.Pletikosić i učitelja D.Fabjančića.