Natjecanje HIPPO 2022

Natjecanje HIPPO 2022

Hippo “English Without Borders” Olympiad u OŠ Ivana Mažuranića, Obrovac Sinjski

Već osmu godinu zaredom u OŠ Ivana Mažuranića organizira se međunarodno natjecanje iz engleskog jezika HIPPO English Language Olympiad – English without borders.
Cilj ovog međunarodnog natjecanja je promovirati važnost poznavanja i upotrebe engleskog jezika, poticati suradnju učenika diljem svijeta te poboljšati suradnju i samih učitelja engleskog jezika.
Natjecanje je podijeljeno u 4 kategorije za učenike osnovnih škola: LITTLE HIPPO (3. razred), HIPPO 1 (4.i 5. razredi), HIPPO 2 (6. razred) i HIPPO 3 (7. i 8. razredi). Učenici koji žele sudjelovati rješavaju test podijeljen u 3 dijela: slušanje s razumijevanjem (listening comprehension), čitanje s razumijevanjem (reading comprehension) i uporabe jezika (use of English).
Prvi krug (preliminary round) u kojem su se natjecale brojne škole diljem Hrvatskoj održan je u matičnoj školi 11. ožujka 2022. godine. Naši učenici su se natjecali u sve četiri kategorije te ostvarili odličan uspjeh.
Nakon prvog kruga natjecanja biralo se 10% najboljih učenika unutar svake kategorije za sudjelovanje u drugom, polufinalnom krugu (semifinal round).

Učenici koji su ostvarili plasman u polufinalnu razinu natjecanja su: Emma Gulić (učenica 4.razreda, Hippo 1), Mateo Poljak (učenik 5. razreda, Hippo 1), Marija Mladar (učenica 6.razreda, Hippo 2), Lucija Širović (učenica 7.razreda, Hippo 3) te Viktorija Poljak (učenica 8. razreda, Hippo 3), pod mentorstvom nastavnica Mirele Pletikosić i Ane Bilandžić.
Ukoliko naši učenici prođu ovu razinu natjecanja, sljedeća razina natjecanja održava se u Italiji, i to je ujedno međunarodna razina.