Natjecanja iz hrvatskog jezika

Ove godine učenice sedmih i osmih razreda naše škole sudjelovale su na školskom natjecanju koje je održano 1. veljače. Boje sedmih razreda branila je Lara Bilobrk koja je riješila 80% testa i pozvana je na županijsku razinu. Tri osmašice su na školskoj razini riješile više od 80% testa, a na iduću razinu pozvana je učenica Lana Dedić koja je riješila 90% ispita.

Osim poznavanja gradiva jezika učenici naše škole drugu godinu zaredom predloženi su za državnu smotru na LiDraNu. Učenica osmog razreda Marija Mladar okušala se u pisanju intervju, a njen rad „Može li se prestrašiti zima?“ predložen je za državnu smotru.

Županijsko natjecanje u poznavanju jezika održat će se sredinom ožujka u OŠ Skalice u Splitu, a državna smotra LiDraNa krajem travnja u Šibeniku. Učenicama i njihovom mentoru Dinu Fabjančiću želimo puno uspjeha na idućim razinama natjecanja!