Interaktivni lutkarski kazališni mjuzikl „Prometna priča“

U ponedjeljak, 16. listopada 2017. godine, s početkom u 9.15 sati, u školskoj dvorani naše škole održan je interaktivno lutkarski kazališni mjuzikl „Prometna priča“. U toj zabavnoj i poučnoj izvedbi Produkcije Z uživali su učenici nižih razreda centralne škole i učenici područnih škola Gale, Gljeva i Bajagića.

Produkcija Z je kazalište s najvećim ukupnim brojem izvedbi predstava u Hrvatskoj u protekle tri sezone, a lutkarski mjuzikl „Prometna priča“, koju su izveli u našoj školi govori o ponašanju u prometu. Glavni junaci, Slavica i Jurica kasne u školu, te zbog žurbe i nepromišljenosti krše prometna pravila. Policajac Mate to vidi i podučava ih kako se trebaju ponašati u prometu. Kroz devet poučnih pjesama, i uz znanje i pomoć naših učenika, Slavica i Jurica naučili su sve o prometnoj kulturi. Škole su na dar dobile izvedeni mjuzikl na audio CD-u tako da se naši učenici uvijek mogu uz pjesmu prisjetiti prometnih pravila.