Školski maskenbal

Školski maskenbal

Kažu da djeca već odavno ne idu s radošću u školu i da im je svaki spomen škole i školskih obveza  mrzak i težak. No, ako je suditi po nekoliko proteklih tjedana  i danas,  mi smo u našoj školi dokazali suprotno.

Ovih dana u našoj školi je bilo živo kao u kakvoj košnici jer su svi, ali doslovno svi, od tehničkog osoblja,  spremačica,  administrativne  službe, do učitelja i učenika marljivo radili na pripremi školskog maskenbala.  A počelo se davno, već na početku drugog polugodišta kada je Povjerenstvo zaduženo za pripremu osmislilo program. Odmah su svi krenuli u akciju i podijelili poslove i zadatke kako bi što bolje pripremili svoje točke. Svaki je razred centralne i područnih škola pripremao svoj glazbeni skeč, a u pomoć su priskakali  i roditelji  i rodbina.  Unatoč redovitim, svakodnevnim obvezama, a bilo ih je puno ( o tome svjedoče brojni uspjesi naših učenika na brojnim natjecanjima čiji se vremenik podudara s vremenom priprema za maskenbal), naši učenici su napravili odličan posao. Današnja priredba i gromoglasni pljesak koji je pratio izvedbe svakog razreda, a i zajednička točka djelatnika škole s ravnateljem u glavnoj ulozi, kao malo iznenađenje na samom početku, dokazuju da zajedničkim naporom možemo ostvariti sve što zamislimo. Danas smo uistinu bili svi jednaki, pod maskama i učenici i učitelji i ostali djelatnici škole, kao i roditelji, svi smo uživali u zabavnom programu od početka do kraja.  Iz točke u točku vodili su nas maestralni voditelji, a odabir najuspješnijih razreda u 3 kategorije bio je povjeren časnom ocjenjivačkom sudu, koji je na kraju odabrao 3.r. matične škole, te 5.a i 8.a kao najbolje od najboljih.   Vrlo je važno ovdje spomenuti da smo zahvaljujući  pomoći sponzora i donatora osigurali vrijedne nagrade za razrede pobjednika, a isto tako i slatke poklone za svaki razred naše škole.  Ovim putem  također se želimo  zahvaliti,  u ime učenika i djelatnika škole, svima koji su svojim doprinosom pomogli  u ostvarivanju maskenbala.

Ovakva priredba će se pamtiti još dugo, bit će nam draga uspomena i poticaj u nadolazećem razdoblju korizme i kasnije samog završetka školske godine, kao podsjetnik da ni jedan cilj nije nedostižan ako se doista potrudimo.
Mirela Pletikosić

 

Hvala svim cijenjenim sponzorima i donatorima:

 

 • Grad Sinj
 • OPG Moro
 • OPG Mravak
 • Općina Otok
 • Vodovod i odvodnja d.o.o.
 • Davor Milošević
 • Santorini d.o.o.
 • Foto studio Ivan
 • Pizzeria AleHANdro
 • Cvjećarnica Kristijan
 • Pekara  Tenžera