Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

„Ne preziri kruh da jednoga dana ne bi skupljao mrvice“ rekao je veliki  William Shakespeare, a da se naši učenici slažu s ovom njegovom  rečenicom dokazali su i ove školske godine. Tradicionalno u mjesecu listopadu koji je posvećen zemlji i njenim plodovima učenici OŠ Ivana Mažuranića obilježili su Dane kruha. Učenici svih razreda u pratnjih svih učitelja i cijelog osoblja škole okupili su se na zajedničkom blagovanju raznih slatkih i slanih proizvoda koji su potekli od običnog zrna pšenice. Kao i svake godine zajedničkom blagovanju prethodila je zajednička molitva i blagoslov hrane. Vrijedne ruke pripremile su uistinu obilje hrane u kojoj su svi prisutni mogli uživati. U tom obilju hrane nije nestala nesebičnost i skrb za druge jer smo i ove godine raznim slasticama naših učenika razveselili polaznike raznih dječijih ustanova s našeg šireg područja.

D.F.