Priča o gradu …

I ove godine 18. studenog diljem naše zemlje obilježen je Dan sjećanja na žrtvu Grada Vukovara. Učenici i zaposlenici naše škole također su prigodno obilježili ovu tužnu obljetnicu. U školskom predvorju uređen je prigodni pano pred kojim je zapaljeno 28 simboličnih svijeća nakon čega je uslijedila projekcija filma. U miru i tišini učenici centralne škole odgledali su kratki dokumentarni film kojim je obuhvaćena opsada, razaranje i pad Grada, ali i posljedice ovog strašnog čina. Zajednički program zaključen je izvođenjem prigodne recitacije o izgubljenom djetinjstvu. A da naši učenici pokazuju razumijevanje i zahvalnost za žrtvu koju je podnio Vukovar dokazali su kupnjom prigodnih lampiona. Sav prikupljeni novac od prodaje lampiona namijenjen je za djecu s poteškoćama u razvoju na području Grada Vukovara koja su okupljena u udrugu „Vukovarski leptirići“.

D.F.