UČENICE NAŠE ŠKOLE OSVOJILE 4. MJESTO NA NACIONALNOJ RAZINI NATJECANJA “ČITANJEM DO ZVIJEZDA”!

UČENICE NAŠE ŠKOLE OSVOJILE 4. MJESTO NA NACIONALNOJ RAZINI NATJECANJA “ČITANJEM DO ZVIJEZDA”!
Projekt za poticanje čitanja i promociju kulture čitanja – Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ održava se već 14. godinu zaredom, a ovo je druga godina našeg sudjelovanja u kategoriji Ispit znanja.
Sredinom prosinca održano je školsko natjecanje na kojem su najviše znanja pokazale učenice Ana Balajić, Lana Čengija i Lucija Širović iz 8. b razreda.
Na županijskoj razini natjecanja učenice su osvojile 2. mjesto i plasirale se na nacionalnu razinu koja se održala u petak 5. svibnja u Čakovcu.
Organizatori su bili domišljati pa su svi natjecatelji dobili korisnička imena koja su povezana s čitanjem i knjigama koje su ove godine bile zadane. Naše učenice izvukle su korisničko ime GRIFON (mitsko biće koje je pola lav, a pola orao). Možemo zaključiti da im je ime u potpunosti odgovaralo jer su hrabro kao lav pristupile ispitu te se snažno poput orla vinule do 4. mjesta na državnom natjecanju!
Čestitamo našim učenicama i njihovim mentoricama Jeleni Zujić i Antoniji Mršić!
4. mjesto - OŠ Ivana Mažuranića